Deltagere ved 35. Danske medicotekniske landsmøde 2017

Deltagerlisten kommer her

Medlem Hotel
Albert E. Kraaer, Medicoingeniør (Medicoteknik, Region Syddanmark)
Anders West,  (Rigshospitalet - Glostrup)
Anne-Marie Kanne, Medicotekniker (CIMT Medico, Herlev Hospital)
Arne Talbot, Medicochef (Center for It, Medico og telefoni, Region Hovedstaden)
Bo Blankensteiner, Medicotekniker (Region Hovedstaden )
Brian Kristensen, Chefkonsulent (CIMT - Hvidovre Hospital)
Caroline Harder Hovgesen, Stud. MSc Engineering in Medicine and Technology ()
Dennis Lindkvist Nørbjerg, Uddannelseskonsulent (Mercantec)
Dennis Mendahl Thode, Medicotekniker (CIMT region hovedstaden)
Erik Bendsen, Klinisk medicotekniker (Region Sjælland, Nykøbing F. Sygehus)
Esben Skouboe,  (Modos)
Flemming Jens Jørgensen, Medicoingeniør (Rigshospitalet)
Flemming Nørlem Jørgensen, Klinisk medicotekniker (Region Sjælland, Nykøbing F. Sygehus)
Freja Bertelsen, Patentkonsulent (Patrade)
Halina Magierkiewicz, Chefkonsulent (Center for IT, Medico og Telefoni)
Hans Jørgen Clausen, Områdeleder (Medicoteknik, Region Syddanmark)
Henning Thidemann Jensen, Teamleder (Medicoteknik, Region Syddanmark)
Henrik Timm, Regional Indkøber (Medicoteknik, Region Syddanmark)
Ib Wittenhoff Haubo, Praktikpladskonsulent (Mercantec)
Jacob Willadsen, Civilingeniør (CIMT - Region Hovedstaden)
Jan Ek Petersen, Medicotekniker (CIMT Medico, Herlev Hospital)
Jeanett Høg Jørgensen, GCP Koordinator,Cand.Scient San. (GCP enheden ved OUH)
Kim Borup, Områdeleder (Medicoteknik, Region Syddanmark)
Kim Brædder,  (Santax Medico)
Kim Dremstrup, Inst.leder, lektor, ph.d (Aalborg Universitet)
Kirsten Klejs Breiting, GCP koordinator (GCP enheden OUH)
Klaus Sohl Jensen, Regional projektleder, it (Medicoteknik, Region Syddanmark)
Lars Møller Albrecht, IT specialist (Region Midtjylland, IT afd.)
Lars Paulin Wandall, Civilingeniør (Region Hovedstaden)
Lars Vinther, Klinisk medicotekniker (Medicoteknik, Region Syddanmark)
Lasse Hillbrandt, Røntgentekniker (CIMT - Reg. H)
Liv Brodal, Cand.scient.med (VIA university college)
Mads Smenge,  (Santax Medico)
Mads Fedders, Studerende (Aalborg Universitet)
Matilde Bødker Andersen, Studerende (AU)
Michael Christensen,  (Alexander Instituttet)
Mogens Rasmussen, Regional Projektleder (Medicoteknik, Region Syddanmark)
Niels Kaare Petersen, Regional Projektleder (Medicoteknik, Region Syddanmark)
Olav Bjørn Petersen,  (Skejby Sygehus)
Patrick Lerou,  ()
Per Bruhn, Medicotekniker (Roskilde Sygehus)
Per Overgaard Rasmussen, Medicoingeniør (DMTS)
Peter Bach Panduro Haar, Klinisk medicotekniker (Medicoteknik, Region Syddanmark)
Peter Johansen, Associate Prof., PhD (Aarhus University)
Pia Withenstein, Regional projektleder (Medicoteknik, Region Syddanmark)
Poul Guldhammer Bendixen, Medicotekniker (Region Midtjylland)
Rana Al-tayar, Studerende  (DTU)
Sana Ahmed, M.Sc Student - Biomedical Engineering (DTU)
Stefan Madsen Sjødahl, Studerende (Syddansk Universitet)
Stine Philipp, Fuldmægtig (Medicoteknik, Region Syddanmark)
Svend Erik Bodi, Direktør (Bodi Medico)
Søren Haack, Konsulent (Teknologisk Institut)
Thomas Bryld, Ingeniør (Medicoteknik, Region Syddanmark)
Thomas Schmidt, Adjunkt (Syddansk Universitet)
Thomas Ørsted, Medico-it leder (Medicoteknik, Region Syddanmark)
Thommas Sørensen, Medicotekniker (Medicoteknik, Region Syddanmark)
Tom W. Schmidt, Klinisk medicotekniker (Medicoteknik, Region Syddanmark)

57 deltagere tilmeldt.