Deltagere ved 35. Danske medicotekniske landsmøde 2017

Deltagerlisten kommer her

Medlem Hotel
Albert E. Kraaer, Medicoingeniør (Medicoteknik, Region Syddanmark)
Anders West,  (Rigshospitalet - Glostrup)
Anne-Kathrine Nielsen, Medicotekniker (Region Midtjylland, Hospitalsenheden Midt)
Anne-Marie Kanne, Medicotekniker (CIMT Medico, Herlev Hospital)
Arne Talbot, Medicochef (Center for It, Medico og telefoni, Region Hovedstaden)
Barbara Vishart, Medicotekniker (Næstved sygehus)
Benni Gramstrup Jensen, Medicotekniker (Region Midtjylland, Regionshospitalet Viborg)
Bettina Rossen, Klinisk Medicotekniker (Region Midtjylland, Aarhus Universitetshospital)
Bo Blankensteiner, Medicotekniker (Region Hovedstaden )
Brian Kristensen, Chefkonsulent (CIMT - Hvidovre Hospital)
Caroline Harder Hovgesen, Stud. MSc Engineering in Medicine and Technology ()
Christina Corinth, National Sales Manager (Sensor Medical)
Claus Boysen Petersen, Elektronik/Medico tekniker (Region Midtjylland)
Dan Kongsted, Direktør (Cervius Medical ApS)
Dennis Lindkvist Nørbjerg, Uddannelseskonsulent (Mercantec)
Dennis Mendahl Thode, Medicotekniker (CIMT region hovedstaden)
Einar Bjarnason, leder í medicoteknise (Akureyi Hospital)
Erik Bendsen, Klinisk medicotekniker (Region Sjælland, Nykøbing F. Sygehus)
Erik Skou, Medikotekniker (CIMT Regions hovedstaden Rigshospitalet )
Esben Skouboe,  (Modos)
Flemming Jens Jørgensen, Medicoingeniør (Rigshospitalet)
Flemming Nørlem Jørgensen, Klinisk medicotekniker (Region Sjælland, Nykøbing F. Sygehus)
Freja Bertelsen, Patentkonsulent (Patrade)
Halina Magierkiewicz, Chefkonsulent (Center for IT, Medico og Telefoni)
Hans Jørgen Clausen, Områdeleder (Medicoteknik, Region Syddanmark)
Henning Thidemann Jensen, Teamleder (Medicoteknik, Region Syddanmark)
Henrik Grønning, Medicotekniker (Region Midtjylland)
Henrik Olsen, Fotograf (Haslefoto)
Henrik Timm, Regional Indkøber (Medicoteknik, Region Syddanmark)
Hilal Erdogan, Studerende ()
Ib Wittenhoff Haubo, Praktikpladskonsulent (Mercantec)
Jacob B. Rademacher, Medicotekniker (Medicoteknik, Region Syddanmark)
Jacob Willadsen, Civilingeniør (CIMT - Region Hovedstaden)
Jan Ek Petersen, Medicotekniker (CIMT Medico, Herlev Hospital)
Jane Sefort Tidemand, Specialkonsulent (Region Hovedstaden)
Jawid Rezaie, Medicoingeniør (CIMT - Region Hovedstaden)
Jeanett Høg Jørgensen, GCP Koordinator,Cand.Scient San. (GCP enheden ved OUH)
Joe Larsen, Medicotekniker (Medicoteknik, Region Syddanmark)
John Cæsar Bendixen, Medicotekniker (Rigshospitalet)
Jørn Nørskov Christiansen, Medicoingeniør (CIMT)
Kim Borup, Områdeleder (Medicoteknik, Region Syddanmark)
Kim Brædder,  (Santax Medico)
Kim Dremstrup, Inst.leder, lektor, ph.d (Aalborg Universitet)
Kirsten Klejs Breiting, GCP koordinator (GCP enheden OUH)
Klaus Bergulf, Servicechef (Region Midtjylland)
Klaus Sohl Jensen, Regional projektleder, it (Medicoteknik, Region Syddanmark)
Lars Kristian Folke Gregersen, Medicotekniker (Medicoteknik)
Lars Møller Albrecht, IT specialist (Region Midtjylland, IT afd.)
Lars Paulin Wandall, Civilingeniør (Region Hovedstaden)
Lars Vinther, Klinisk medicotekniker (Medicoteknik, Region Syddanmark)
Lasse Hillbrandt, Røntgentekniker (CIMT - Reg. H)
Lasse Ørum Thomsen, Klinisk Medicotekniker (Region Midtjylland)
Liv Brodal, Cand.scient.med (VIA university college)
Mads Smenge,  (Santax Medico)
Mads Fedders, Studerende (Aalborg Universitet)
Marianne Abildgaard Kisbye, Klinisk medicotekniker (CIMT - Rigshospitalet)
Martin Gottschalk Højfeldt, Medicotekniker (Region Midtjylland, Regionshospitalet Horsens)
Mathias Kurstjens, Medicoingeniør, Ph.D (Region Midtjylland, Regionshospitalet Viborg)
Matilde Bødker Andersen, Studerende (AU)
Michael Christensen,  (Alexander Instituttet)
Mogens Rasmussen, Regional Projektleder (Medicoteknik, Region Syddanmark)
Morten Greiersen, Medicotekniker (Universitetshospitalet Sjælland / Køge)
Morten Wærge Breum, Medikotekniker  (CIMT)
Naia Bang, Journalist (Texthuset)
Niels Kaare Petersen, Regional Projektleder (Medicoteknik, Region Syddanmark)
Olav Bjørn Petersen,  (Skejby Sygehus)
Ole Nagel, Elektroniktekniker (Region Midtjylland, Regionshospitalet Viborg)
Patrick Lerou,  ()
Patrick Janowski, Studerende (Danmarks Tekniske Universitet - Studerende)
Per Bruhn, Medicotekniker (Roskilde Sygehus)
Per Højholt, Medicotekniker (Region Midtjylland, Aarhus Universitetshospital)
Per Overgaard Rasmussen, Medicoingeniør (DMTS)
Peter Bach Panduro Haar, Klinisk medicotekniker (Medicoteknik, Region Syddanmark)
Peter Johansen, Associate Prof., PhD (Aarhus University)
Peter Sommer, Medicoteknisk Leder (Region Sjælland)
Pia Topp, Regional projektleder (Medicoteknik, Region Syddanmark)
Pia Withenstein, Regional projektleder (Medicoteknik, Region Syddanmark)
Poul Guldhammer Bendixen, Medicotekniker (Region Midtjylland)
Rana Al-tayar, Studerende  (DTU)
René Mortensen, Medicotekniker (Medicoteknik, Region Syddanmark)
Sana Ahmed, M.Sc Student - Biomedical Engineering (DTU)
Sara Larsen, Studerende (SDU)
Stefan Madsen Sjødahl, Projektleder (Syddansk Sundhedsinnovation)
Stine Philipp, Fuldmægtig (Medicoteknik, Region Syddanmark)
Svend Erik Bodi, Direktør (Bodi Medico)
Søren Axberg, Medicotekniker (Region Midtjylland, Regionshospitalet Viborg)
Søren Haack, Konsulent (Teknologisk Institut)
Thomas Bryld, Ingeniør (Medicoteknik, Region Syddanmark)
Thomas Rude Hansen, Klinisk medicotekniker (Slagelse Sygehus)
Thomas Schmidt, Adjunkt (Syddansk Universitet)
Thomas Ørsted, Medico-it leder (Medicoteknik, Region Syddanmark)
Thommas Sørensen, Medicotekniker (Medicoteknik, Region Syddanmark)
Tom W. Schmidt, Klinisk medicotekniker (Medicoteknik, Region Syddanmark)

93 deltagere tilmeldt.